در روزنوشت

اولین نوشته من

چالش

سالها بود می خواستم وب سایت (در واقع بلاگ) شخصی خودم را راه بندازم منتهی به دلایل زیادی من جمله کمال گرایی این کار تا به امروز انجام نشده بود.

سخت ترین بخشش هم انتخاب دامنه بود. دلم می خواست با اسم کوچیکم می تونستم دامنه ثبت کنم که متاسفانه خالی نبود. فامیلی هم همینطور! چند بار دامنه های مختلف ثبت کردم ولی به دلم ننشست. دیگه خلاصه مجبور شدم اسم کامل را بزارم و شروع کنم.

تمایل داشتم مطالب را به زبان انگلیسی بزارم ولی از اونجایی که می دونستم به خاطر سخت تر بودن نوشتن و نگارش ممکنه تو مطلب نوشتن تنبل بشم سر همین فعلا بیخیال شدم و فارسی ادامه میدم.

هدفم چیه

سالها قبل (حدودا ۱۵ سال) که انجمن ها باب بودند فعالیت زیادی داشتم ولی با کمرنگ شدنشون و پر رنگ شدن شبکه های اجتماعی از تولید محتوا فاصله گرفتم و به سمت اشتراک گذاری عکس رفتم. ولی خوب دوباره تصمیم گرفتم بنویسم و آموزش به اشتراک بزارم.

اینجا قرار نیست سایتی باشه پر از نمودار توانایی ها و نمونه کار و … . بلکه هدفم اینه که تجربه هایی که برای حل مسائل و چالش ها به دست میارم را اینجا با بقیه به اشتراک بزارم.

انتخاب قالب

دیروز با مصطفی صوفی کافه بودیم که بهم پیشنهاد کرد از قالبی که خودش برای وردپرس استفاده می کنه برای سایت استفاده کنم. یک قالب مینیمال و اپن سورس که تصمیم گرفتم فارسیش کنم و داخل گیت هاب بزارمش.

تغییرات فارسی را می خوام pull request بدم به repository اصلی ولی فکر میکنم به خاطر قراردادن فایل های فونت فارسی ممکنه پذیرفته نشه.

قالب را می تونید از لینک دانلود کنید.

برای فونت قالب هم از ایران سنس که قبلا خریده بودمش، تحت لایسنس غیر تجاری استفاده کردم.

ارسال نظر

دیدگاه